Indeks sytości

Indeks sytości, został opracowany przez dr Susannę Holt wraz z zespołem asystentów z Uniwersytetu w Sydney, określa relację pomiędzy spożytym pokarmem i odczuciem głodu po jego spożyciu. Wybrano 38 różnych produktów żywnościowych, a następnie podawano je grupie ochotników, każdorazowo w ilości odpowiadającej dokładnie 240kcal. Dla zwiększenia wiarygodności, badani nie widzieli co jedzą, a kawałki pożywienia miały zbliżoną, w miarę możliwości, wielkość i temperaturę. Badani co 15 minut od zjedzenia posiłku oceniali stopień swego nasycenia, badano również po jakim czasie od zjedzenia tego posiłku sięgali po następny.

O mnie

Paweł Ostaszewski

Witam serdecznie na mojej stronie! Jestem programistą z zawodu i zamiłowania. Programuję w FoxPro, C# oraz PHP. Interesuję się szeroko pojętą problematyką baz danych. W wolnym czasie uprawiam sport i gotuję. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś ciekawego.

Paweł Ostaszewski

Statystyki

Odwiedza nas 1186 gości oraz 0 użytkowników.

Polecam

transportpila.plTransport ziemi, piasku, gruzu, drewna, węgla, wyrobów hutniczych, ponadto rozbiórki i wyburzenia oraz wykopy. Firma zatrudnia wykwalifikowanych kierowców legitymujących się dużym doświadczeniem w przewożeniu towarów. Niezawodność, rzetelność oraz terminowość świadczonych usług.

Projekty

helios

Sprawdź www.elewatorsoft.pl